İŞTE UZER’İN AÇIKLAMASI

“Son birkaç gündür yerel basında Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı için adımın geçmesi nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duydum.

21 yıl boyunca Ak Parti çatısı altında, ülkeme ve partime hizmet etmek için gayretle çalıştım. Bu süre zarfında 3 dönem milletvekilliği ve 3 dönem il başkanlığı görevlerini onurla yerine getirdim.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile geçen seçimler öncesi yapmış olduğum görüşmede aktif siyasetten affımı istemiş, bu işin bir bayrak yarışı olduğunu ve bayrağı bizden sonra gelecek olan dava ve teşkilat mensubu arkadaşlarımıza devretmemiz gerektiğini söylemiştim.

İl başkanlığına aday gösterilmek, büyük bir onur ve sorumluluktur. Ancak, şunu açıkça belirtmek istiyorum; aileme zaman ayırmam gerektiğini ifade ederek bu görevi istemediğimi daha önceki açıklamalarımda da dile getirdim.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde partimiz için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edecek, partimizin başarısı için bir nefer gibi çalışmaya devam edeceğim.

Kamuoyuna saygılarımla.”