Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’un 6 Şubat depremlerinden sonra, yıkımın en fazla hissedildiği Gaziantep İslahiye’de açtığı Umut Evi Destek Merkezi, 19 Nisan’da konteyner kent ve çevresinden yüzlerce çocukla Çocuk Bayramı’nı kutladı. 500’e yakın çocuğun katıldığı şenlikte; çocuklar gösterilere ve atölye çalışmalarına katılarak keyifli vakit geçirdiler. 

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) 6 Şubat’ta gerçekleşen afetin ardından; Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya’da toplam 10 Destek Merkezi’ni hayata geçirdi. Afetten etkilenen çocuklar ve gençler başta olmak üzere her yaştan bireyin iyi olma haline destek olmak amacıyla açılan Destek Merkezleri’nin bir tanesi de geçtiğimiz yıl, P&G Türkiye ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle İslahiye Memurkent Konteyner Kent’te açıldı. Umut Evi Destek Merkezi’nde gerçekleştirilen faaliyetlerle bugüne kadar afetten etkilenen 12.000’den fazla faydalanıcıya erişim sağlandı. 

23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında yüzlerce çocuk, Umut Evi’ndeki şenlikte buluştu. Şenlikte birbirinden farklı atölyelerin ve gösterilerin gerçekleştiğini belirten TOG Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Sosyal Komite Kurucusu Sezen Akınal Bulut: “TOG’un sosyal iyileşmeye destek çalışmaları kapsamında, Gaziantep Sosyal Komite üyelerinin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte, depremin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinin hafifletilmesini amaçladık. Toparlanma sürecin kolay olmayacağını biliyoruz ancak dayanışmayla birbirimize güç vermeye devam edeceğiz” dedi.

Etkinliğe; Gaziantep Büyükşehir Belediye Kültür Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yard. Oya Alpay, Gaziantep Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mutlu Kaya, İslahiye Koordinatör Kaymakam Muhammed Ali Çanarka, İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bora Tezel ve Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Acıoğlu da katıldı. 

GAÜN HASTANESİ’NDE AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMİ BAŞARIYLA UYGULANIYOR GAÜN HASTANESİ’NDE AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMİ BAŞARIYLA UYGULANIYOR