İDDMİB tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin metal sektöründeki ihracat başarılarını taçlandıran törende, Kale Kilit İhracat Satış ve Pazarlama Direktörü Hakan Mumcu, ödülü şirket adına gururla teslim aldı. Mumcu, yaptığı konuşmada, bu başarının arkasında yatan sıkı çalışma, yenilikçi yaklaşımlar ve ekip ruhunun önemine vurgu yaptı. Mumcu, “Kendi faaliyet alanımızda 16. kez ihracat şampiyonu seçildik. Bu başarıları daha ileri seviyelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Bunun için ürünlerimizin rekabetçi ve gelişen teknolojik ihtiyaçlara yanıt verebilir olmasına özen gösteriyoruz. Kale Kilit’in modern üretim tesisi ve her geçen gün artan Ar-Ge yatırımları, elimizi son derece güçlü kılıyor. Kale Kilit olarak, başarılarımızı daha da artırmak adına yaptığımız ihracat pazar araştırmaları doğrultusunda mevcut ve hedef pazarlarımıza odaklanmaya devam edeceğiz. Pazarlama faaliyetlerimizle bölgelerimizde satış ekiplerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Gerek fuar katılımlarını gerekse de seyahat sıklığını artırarak iş planlarımızı bu yönde hazırlıyoruz.” dedi.

Kale Kilit, yenilikçi ürünleri ve yüksek kalite standartlarıyla, uluslararası pazarlarda Türkiye'nin adını gururla temsil etmeye devam ediyor. 16. kez elde edilen bu başarı, şirketin sürekli gelişim içinde olduğunu ve sektördeki yenilikleri takip ederek, müşteri ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi hedeflediğini gösteriyor.

Bu ödül, Kale Kilit’in ihracat alanındaki başarısını ve sektördeki sürdürülebilir büyümesini simgeliyor. Şirket, Türkiye’de başlayan yolculuğuna yakın coğrafyada güven ve kalite anlayışıyla devam ederken, uluslararası arenada elde ettiği bu tür başarılarla sektöründe öncü rolünü pekiştirmeyi amaçlıyor.

Kale Kilit, Türkiye'nin yanı sıra dünya genelindeki müşterilerine yenilikçi ve güvenilir çözümler sunarak, güvenlik sektöründe liderliğini korumayı ve global pazarda rekabetçiliğini artırmayı hedefliyor. 

 

Kale Endüstri Holding Hakkında  

1953 yılında kurulan Kale Kilit, Türkiye’nin lider kilit ve güvenlik çözümleri üreticisidir. Yenilikçi ürünleri ve teknolojik altyapısıyla sektöründe öncü olan Kale Kilit, Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde 100’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Kalite ve güvenliğin simgesi haline gelen marka, müşterilerine modern güvenlik çözümleri sunmaya devam etmektedir.

1988 yılında tüm şirketlerini Kale Endüstri Holding çatısı altında toplayan kuruluş, 2016 yılında tüm üretimini Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşımış, 2018 yılında ise Vadistanbul’daki yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni Genel Müdürlük binasına taşınmıştır. Dev yatırımlarıyla büyümeye devam ederek ülke ekonomisi ve istihdamına yüksek katma değer sunan Kale Endüstri Holding’in çatısı altında; Kale Kilit, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Güzelce Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme adı altında hizmet veren 5 ayrı firma bulunuyor. Holding’in lokomotif şirketi olan Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde metal eşya kategorisinde 16. kez göğüsleyerek birinci oldu. İleri teknolojiye sahip yeni nesil ürünleriyle dikkat çeken Kale Kilit, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da alanında en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.