Hayırsever Ayvaz Burçkan tarafından yaptırılacak olan anaokulu protokolü, Gaziantep Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayırsever Ayvaz Burçkan arasında imzalandı.

Düzenlenen Protokole; Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, hayırseverler Ayvaz Burçkan ve Demet Burçkan katıldı.

Protokolde konuşan Vali Kemal Çeber; “Burçkan ailesi ile beraberiz. Ailenin çok güzel bir hikayesi var. Ayvaz abimiz Burç Köyü’ nde doğmuş ve zor şartlarda büyümüş. Hep çalışmış, gayret etmiş ve kendini geliştirmiş. Diğer Gaziantepli hayırseverler gibi o da doğduğu mahalleyi ve doğduğu bölgeyi unutmamış. Gücü yettiğinde önce lise yaptırmış. Bugün de köklerinin olduğu mahalleye anaokulu yaptıracak. Bugün yaptırılacak olan anaokulun protokolünü imzalamak için buradayız. Ayvaz Bey’ i ve Demet Hanım’ ı hizmetleri için tebrik ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe konuşmasında; “Güne hayırlı bir iş ile başlıyoruz. Hayırseverimiz daha önce de bölgemizde bir lise yaptırmıştı. Bugün de hem kendi hem de eşi adına 4 derslikli bir anaokulu yaptıracak. Projemiz şehrimize ve mahallemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi. 

Hayırsever Ayvaz Burçkan konuşmasında; “Bu ülkenin çocuklarına ve bu insanlarına emek vermek, hayatlarına dokunmak için en güzel şeyin eğitime verilen destek olduğuna inanıyorum. Bu nedenle bu alana destek vermeye devam edeceğiz.” sözlerini kaydetti.

Protokol, atılan imzalar ve çekilen fotoğraflar ile son buldu.