Görev yaptığı süre içerisinde yaptığı çalışmaları slayt sunumuyla tek tek anlatan Fadıloğlu, görev süresi boyunca hiçbir zaman hak-hukuktan ayrılmadığını söyledi. Fadıloğlu, Şehitkamil’i en yaşanabilir ilçeler arasına taşımış olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederek, modern ve çağdaş belediyecilik yaptıklarını dile getirdi. Hizmette hiçbir zaman semt ya da bölge ayrımı yapmadığını vurgulayan Başkan Fadıloğlu, kentsel dönüşüm projelerinde vatandaşla yüzde 98 oranında anlaşarak, önemli bir başarı yakaladıklarını kaydetti.

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Bora Kanevetci ise Şehitkamil Belediyesi ile Gaziantep’i ve yapı sektörünü ilgilendiren her konuda bir araya gelerek, kent yararına ortak çalışmalara imza attıklarını belirtti. Kanevetci, Şehitkamil’in planlı-programlı büyüyen bir ilçe olduğunu da ifade ederek, bunda en büyük payın Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine ait olduğunu, kendileriyle her alanda istişare etmeyi sürdüreceklerini açıkladı. Kanevetci, şehircilik uygulamalarından da örnekler vererek, GAİMDER olarak kentin yararına her konuda katkı sunmaya hazır olduklarını da ifade etti.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, konuşmasının ardından, yapı sektör temsilcilerinin sorularını cevaplandırdı. Fadıloğlu, programın sonunda üyelerle tek tek sohbet ederek taleplerini dinledi.