Apple, OLED iPad Pro ve M3 MacBook Air’in üretimine başladı!

Apple analisti Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre teknoloji devi, mart ayının sonlarına doğru gerçekleşmesi beklenen etkinlikte yeni iPad Pro, iPad Air ve MacBook Air tanıtacak. shıfdelete.net’e yer alan habere göre,Bu cihazlarla ilgili bilgiler mevcut.

Ortaya çıkan bilgilere göre iPad Pro, OLED ekrana sahip olacak. MacBook Air ise 13 inç ve 15 inç şeklinde iki farklı versiyonla karşımıza çıkacakken, M3 işlemcisinden güç alacak. Analistin paylaştığı bilgilere göre Apple, bu iki cihazın üretimine başladı ve lansman gününden sonra satışa sunulmayı bekliyorlar.

Bir diğer merakla beklenen cihaz 12,9 inç iPad Air modelinin ise halen geliştirilme aşamasında olduğu öne sürülüyor. Buna rağmen mart ayında tüketicilerin karşısına çıkması kuvvetle muhtemel. 2023’te yeni bir iPad çıkarmayan Apple‘ın bu sene tüm modelleri yenilemesi bekleniyor.

Apple 12,9 inç iPad Air neler sunacak?

Şimdiye kadar piyasaya sürülenler karşısında en büyük ekrana sahip olacak 12,9 inç iPad Air modelinin Apple M2 işlemcisinden güç alması bekleniyor. M1 işlemcisinden yüzde 18 daha hızlı olan M2, grafik performansında ise M1’den yüzde 35 daha yüksek performans sunuyor. Apple M2’nin Intel Alder Lake masaüstü işlemcileri de geride bıraktığını belirtmek gerekiyor.