Apple Aksesuarları yenileniyor: Magic Keyboard, Magic Mouse ve Trackpad

Bu ürünler, 2015 yılından beri büyük bir değişiklik yaşamadılar. Sadece bazı kablo ve renk değişiklikleri oldu. Apple, 2021 yılında da bir parmak izi okuyucu eklediği bir Magic Keyboard piyasaya sürdü.

Magic Mouse, uzun süreli bir pil ömrüne sahip. Ancak şarj girişinin alt kısmında olması, kullanıcıların işini zorlaştırıyor. Çünkü mouse şarj olurken çalışmıyor. Yeni modelde USB-C girişinin nereye konulacağı da merak ediliyor.

İOS 17.2 GÜNCELLEMESİ KULLANICILARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR İOS 17.2 GÜNCELLEMESİ KULLANICILARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Apple, pek çok ürününde Lightning girişini USB-C girişiyle değiştirdi. Bu nedenle, Mac aksesuarlarında da bu değişikliğin yapılması bekleniyordu. Fakat Apple, Ekim ayında yeni iMac modellerini tanıtırken, bu aksesuarlarda herhangi bir yenilik yapmadı. Hala Lightning girişi kullanıyorlar.

Apple’ın bu tercihi şaşırtıcı, çünkü şirket USB-C’ye daha çok önem veriyor. iPhone 15, yeni iPad, Apple TV’nin Siri Kumandası, AirPods Pro ve Apple Pencil gibi ürünlerin hepsi USB-C girişine sahip. iMac ile birlikte verilen üç aksesuardan başka, Lightning girişi kullanan son Apple ürünleri AirPods, AirPods Max ve iPhone SE.

Instant Digital adlı kaynağın bu söylentisi henüz doğrulanmadı. Apple da resmi bir açıklama yapmadığı için, bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil.

Editör: Haber Merkezi