GAZİANTEP’TE HAYDİ’LER İÇİN EKMEK ÜRETİM FABRİKASI KURULDU GAZİANTEP’TE HAYDİ’LER İÇİN EKMEK ÜRETİM FABRİKASI KURULDU

TÜRSAB'ın 'Turizm Yüzyılı Projesi' kapsamında başlattığı iftar programları, Ankara buluşması ile devam etti. Ankara Hilton Otel'de, TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cevat Engin Şahin'in ev sahipliğinde düzenlenen iftar organizasyonuna; TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Başkan Yardımcıları Davut Günaydın ve Hasan Eker, Yönetim Kurulu Üyeleri Yıldırım Taş, Talip Aldemir, Engin Ceylan, Esra Başeskioğlu ve Gökhan Ataseven, Başkan Başdanışmanları Hamit Kuk, Ceren Anadol ve Uğur Hasbahçeli'nin yanı sıra Ankara Kent Konseyi Başkanı ve ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, 500’ün üzerinde seyahat acentası temsilcisi ve medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri katıldı.

TURİZM YÜZYILI PROJESİ İLE YÜKSEK GELİRLİ TURİST ORANININ ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR

İftar programında yaptığı konuşmada turizm sektörünün Türkiye için önemine vurgu yapan Firuz Bağlıkaya, 'Turizm Yüzyılı' projesinin amaçlarını şöyle anlattı:

"Türkiye'nin en köklü, dünyanın en büyük turizm meslek birliği olmanın getirdiği sorumlulukla ve bu gerçekliğin farkındalığıyla turizmin gelişimini sağlayacak şekilde hareket ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu doğrultusunda ilerleyerek ülkemize katkı sağlamayı kendimize misyon edindik.

Bu çerçevede hayata geçirdiğimiz “Turizm Yüzyılı” projesiyle turizmi 12 aya yaymak, turizmin tüm ülkeye dengeli biçimde dağılmasını sağlamak, yüksek gelirli turist oranını artırmak en önemli hedeflerimizdir."

Bağlıkaya ayrıca proje ile birlikte turizmle elde edilen kazanımların ülke genelinde olabildiğince eşit bir şekilde dağılmasını ve paylaşılmasını amaçladıklarını dile getirdi.

“ANKARA BİRÇOK ALANDA TURİZM POTANSİYELİ BARINDIRIYOR”

Ankara'nın ‘Cumhuriyetin Kalbi’ olduğunu belirten Bağlıkaya, şehrin sahip olduğu tarihi eserlere dikkat çekerek kültür turizminden daha fazla pay alması gerektiğinin altını çizdi. Bağlıkaya, "Ankara’nın sadece kültür turizmiyle değil, kongre turizminden, sağlık ve termal turizme, gastronomi turizminden inanç turizmine kadar birçok alanda büyük potansiyel barındırdığını biliyoruz. TÜRSAB olarak biz de Ankara’yı seyahat acentalarımız vasıtasıyla dünyada öne çıkartmaya, başkentimize gelen ziyaretçi sayısını artırmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

“SEYAHAT ACENTALARI TURİZM SEKTÖRÜNÜN OLMAZSA OLMAZIDIR”

Bağlıkaya, konuşmasının devamında seyahat acentalarının turizmin olmazsa olmazı olduğunu vurgulayarak "Unutmamak gerekir ki; bir turizm unsurunun satılabilir ürün haline getirilmesi ve tüketicisine ulaşması ancak ve mutlaka seyahat acentaları eliyle olur.  Hedefimiz hep daha iyisine ulaşmak, turizm potansiyeli yüksek olan Ankara’yı daha yukarılara taşımak" dedi.

Bağlıkaya, TÜRSAB'ın turizm sektörünü ve seyahat acentacılığı mesleğini ileri taşımak için çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Editör: Haber Merkezi