Mutlu bir birlikteliğin ilk adımı için Şehitkamil Nikah Salonu’nu tercih eden 23 bin 801 çift, sevenlerinin şahitliğinde nikah akdi gerçekleştirildi. Nikâh törenlerinde yaklaşık 2 milyon kişi, sevdikleri kişilerin mutluluğuna şahit olmak için Şehitkamil Nikah Salonu’nun misafiri oldu.

Şehitkamil Belediyesi tarafından 2019 yılında 13 bin 800 metrekare alan üzerine inşa edilen Şehitkamil Nikah Salonu (ŞNS) çevresinde; oturma alanları, yeşil alanlar, yürüyüş yolları ile 250 araçlık açık otopark alanı bulunuyor. 3 bin 840 metrekarelik hizmet alanına sahip olan ŞNS içerisindeki zemin katta resmi nikâh törenlerinin gerçekleştirildiği 600 kişilik ve 150 kişilik salonlar yer alıyor. Bu salonların içinde akustiği sağlanmış ses sistemi ve görüntü sistemi de mevcut. Ayrıca bina içerisinde ana fuaye alanı, ana fuaye içinde fotoğraf çekme alanı, 2 adet takı salonu, VIP salonu, bekleme holü, 2 adet gelin-damat hazırlık odası, nikâh memurluğu, 2 adet nikâh memur odası, arşiv ve mescitler bulunuyor.

Şehitkamil Nikah Salonu içerisinde yer alan Merveşehir Gençlik Kütüphanesi’nden yıllık ortalama 60 bin öğrenci faydalanıyor. Gençlik kütüphanesinde, 3 bin 604 adet kaynak kitap bulunuyor. Kütüphanede kayıtlı 8 bin 200 öğrencimiz var. Kütüphane içinde aynı anda 120 kişilik oturma alanı, 2 adet kütüphane sınıfı ve 1 adet bilgisayar sınıfı bulunuyor.

Ayrıca bina çatısında elektrik üretimi yapan 912 adet GES (Güneş Enerji Sistemi) paneli yer alıyor.

Şehitkamil Belediyesi tarafından 2019 yılında hizmete sunulan Şehitkamil Nikah Salonu’nda bugüne toplam 23 bin 801 nikâh kıyıldı ve bu törenler esnasında 1.978.705 misafir konuk edildi.

ŞAHİNBEY’DE KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ ŞAHİNBEY’DE KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

VATANDAŞLARIMIZIN BU MUTLU GÜNLERİNDE YANLARINDA OLMAKTAN MUTLUYUZ

Her fırsatta nikah törenlerine katılarak çiftlerin nikahlarını kıyan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; çiftlere, mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatı için bazı önerilerde bulunuyor. 5 yılda 23 bin 801 çiftin aile olmasına vesile olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi olarak her vatandaşımızın iyi gününde de kötü gününde de yanında oluyoruz. Genç çiftlerimizin birbirlerine olan sevgi ve saygıları hiç eksik olmasın. Evlenen çiftlerimizi tebrik eder; mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür dilerim. Bunun yanında Şehitkamil Nikah Salonunda açmış olduğumuz kütüphanede de her yıl on binlerce öğrencilerimizin eğitim hayatına destek sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi