Brent petrolün varil fiyatı dünü  90,92 dolar seviyesinde tamamlarken bugün 88,79 dolara kadar geriledi.Uluslararası piyasada Brent petrolün varil fiyatında meydana gelen bu düşüşün akaryakıt fiyatlarına da yansıyacağı düşünülüyor.

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin faiz artışına ilişkin açıklamalarının ardından, Brent petrolün varil fiyatı 88,79 dolara gerileyerek son bir ayın en düşük seviyesini gördü.

Dün 91,56 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 90,92 dolar seviyesinde tamamladı. Bugün ise saat 15.21 itibarıyla kapanışa göre yüzde 2,3'lük bir düşüşle 88,79 dolara geriledi. Bu, son bir ayın en düşük seviyesi oldu.

Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 87,22 dolardan alıcı buldu.

Piyasalar, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) bugün yapacağı toplantıdan çıkacak üretim kararına odaklanmış durumda. Ancak, ABD'nin dünyanın en büyük petrol tüketicisi olarak faizlerin beklenenden daha uzun süre yüksek seviyelerde olacağına işaret eden makroekonomik verileri, petrol fiyatlarının son bir ayın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu.

BENZİN VE MAZOT FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?


Brent petrolünün varil fiyatı dünü 90,92 dolar seviyesinde tamamladıktan sonra bugün 88,79 dolara kadar geriledi. Bu durum, akaryakıt fiyatlarına olası bir yansımanın beklentisi oluşturuyor.Uluslararası piyasada yaşanan bu fiyat düşüşünün, akaryakıt sektöründe de etkilerinin görülmesi muhtemel.

GAÜN’LÜ MİNİKLER 23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADI GAÜN’LÜ MİNİKLER 23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADI