Organizasyon, tematik odaklı eğitim modeliyle sporu eğlenceyle birleştirirken, takım çalışmasına sporcu anneleri de ortak oldu.

Şehitkamil Belediyesi, Temel Cimnastik ve Geleneksel Çocuk Oyunları Akademisi ile her dönem 4-10 yaş aralığında yüzlerce çocuğu erken yaşlarda sporla buluşturuyor. İbrahimli Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen Kış Şenliği ile minik sporculara, branşlarına özgü antrenmanlarının ardından kış mevsimine özel özellikleri tanıma fırsatı sundu. Sporla eğlenceyi bir araya getiren etkinlik, aynı zamanda sporcu annelerinin katılımıyla takım ruhunu da güçlendirdi.

Tematik eğitimlerde şarkı, oyun ve canlandırmalarla bol bol hareket eden ve eğlenen minikler, kendi elleriyle hazırladıkları meyve sularıyla bol bol C vitamini alarak, hastalıklara karşı önlem aldılar.

 

SPORU SEVGİYLE BİRLEŞTİREN ETKİNLİK

Spor akademilerinde yürütülen çalışmaları yakından takip eden ve sıklıkla antrenörlerden bilgi alan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çocuklarımızın sporla buluştuğu, aynı zamanda gönüllerince eğlendiği kış şenliklerinde, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine katkı sağlıyoruz. Sporu sevgiyle birleştiren bu etkinlik, geleceğin şampiyonlarına birçok konuda ilham veriyor. Toplumun her kesimine yönelik etkili ve keyifli etkinliklerle yaşam boyu spor faaliyetlerinin önemine dikkat çekmeye devam ediyoruz. Bu noktada başta ebeveynlerimiz olmak üzere etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.”