Türk gençliğine yeni bir dinamizm kazandırmayı hedefleyen Kızılelma Akıncılar Hilal Derneği, Salıcı’ya çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.


Gazetemiz imtiyaz sahibi Bekir Salıcı’yı ziyaret edenler arasında Kızılelma Akıncılar Hilal Derneği Genel Başkanı Yaşar Özkahraman, Başkan vekili Akın Çalışıcı, başkan yardımcıları Kenan Öztürk ve Hüseyin Keş, Şehitkamil İlçe Başkanı Tuncay Bozkurt ile dernek üyesi Hasan Yaşar yer aldı.

ÖZKAHRAMAN “TÜRKLÜĞÜ YÜCELTECEĞİZ”
Milli kültür ve ahlak ve fikir hayatının geliştirilmesi yönünde çalışma yapacaklarını anlatan Kızılelma Akıncılar Hilal Derneği Genel Başkanı Yaşar Özkahraman, “Milli birliğin kuvvetlendirilmesi toplum yapısının sağlamlaştırılması ve Türklüğün yüceltilmesi amacıyla kurulan bir derneğiz. Temel hedeflerimiz arasında modern, kendine güvenen genç ve dinamik nesiller yetiştirerek Türk toplumlarında büyük inkılapların yapılabilmesine, Türk dünyasının bilimde, kültürde, fende, felsefede, sanatta, ekonomide kısaca yeni hayatın her alanında zirvelere çıkmalarına öncülük edeceğiz. Eğitim, ekonomi, bilim, kültür, sanat ve gençlik konularında ülkemize ve insanımıza maddi ve manevi katkı desek içerisinde olmayı hedefliyoruz. Bu katkıyı gerçekleştirmek için her alanda her türlü faaliyeti yapmak, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak. Bu konuda çalışmalar yapa kişi ve kuruluşların da yanında yer alacağız” diye konuştu.

HAYDİ SOFRAYA, UYGUN FİYATA KALİTELİ YEMEK HİZMETİ SUNUYOR HAYDİ SOFRAYA, UYGUN FİYATA KALİTELİ YEMEK HİZMETİ SUNUYOR

SALICI “GENÇLERİMİZ KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ BİLMEK ZORUNDA”
Kızılelma Akıncılar Hilal Derneğinin hem Gaziantep hem de ülkemize hayırlı olması dileklerinde bulunan gazetemiz imtiyaz sahibi Bekir Salıcı, “Türk gelenek ve göreneklerinin temel yapısının bozulmadan ileriye taşımak amacıyla kurulan derneğinizin oldukça anlamlı hizmetler içerisinde olacağını bilmek güzel bir duygudur. Elbette ki yeni nesiller bir yandan dijital çağa ayak uydururken diğer taraftan da kültürel ananelerimiz ile büyümek durumundalar. Bu amaç doğrultusunda da derneğinize ve bu işe gönül veren arkadaşlarınıza büyük işler düşüyor. Ben inanıyorum ki bu birlikteliği başarılı bir şekilde sağlayacaksınız” diye konuştu.