Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, muhtarlarla buluştular. Muhtarların, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik eden Başkan Fadıloğlu ile Kaymakam Yamlı, tüm muhtarların talep ve sorunlarını dinlediler, çözüm odaklı fikir alışverişinde bulundular.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, 19 Ekim ‘Muhtarlar Günü’ nedeniyle ilçede görev yapan muhtarlarla Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya geldiler. Programa; Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Serkan Özatıcı, Fatih Ermeydan, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Buğdaycı, Şehitkamil İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Teğmen Lütfi Kaya, Şehitkamil Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Gaziantep İl Müdürü Hasan Alan, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, kurum müdürleri, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

365 GÜN 24 SAAT ESASLI ÇALIŞAN BİR YAPI İÇERİSİNDEYİZ

Programın açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Öncelikle 19 Ekim Muhtarlar Gününüz kutlu olsun. Allah; sağlık, sıhhat içerisinde hep birlikte hayır hizmetler yapmayı nasip etsin. Tabii bu özel günler, yılın takvim programı içerisinde bir gün alınıyor ama muhtarımızla 365 gün 24 saat esaslı çalışan bir yapı içerisindeyiz. Tabii bu işler, gönül işi. Bizleri kimse zorla belediye başkanı, muhtar yapmadı. Biz gönüllülük esası içerisine bu işe girdik ve bu hizmetin karşılığını da Allah'tan bekleyerek hareket ediyoruz. Tamam, dünyalıkla ilgili karşılığını buluyoruz belki ama diğer taraftan da hepimiz yapmış olduğunuz hizmetlerin karşıladığında büyük dualar alıyoruz. Bu duaların da devamını diliyorum. Sayın Kaymakamız, Allah razı olsun, göreve başlar başlamaz teşviki mesaimizi arttırdık. Sayın Kaymakamımızın konuşmasından sonra, gerek çevre şehircilikle ilgili gerekse de diğer konularla ilgili zaten burada geleneksel hale getirdiğiniz bu toplantıda herkes her meselesini gündeme getirebilir. Bütün daire müdürlerimiz burada. Esas olan iyi niyetle çözüm odaklı çalışabilmek. Bu noktada gerçekten Allah hepinizden razı olsun. Ben, tekrar 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİZİM İŞİMİZ VE GÜCÜMÜZ MEMLEKETİMİZE, VATANDAŞIMIZA, DEVLETİMİZE HER ZAMAN HİZMET ETMEK

Şehitkamil’de birlik, beraberlik ve uyum içerisinde çalışmaların yürütüldüğüne dikkat çeken Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, “Şehitkamil gerçekten büyük bir ilçe, Gaziantep büyük bir il, imkanlı bir il. Burada hakikaten gerek teşkilatların, bizim kurumlarımızın, belediyemizin, diğer birimlerin gerçekten özverili ve bu işte yetişmiş insanlardan müteşekkir olduğunu görüyoruz. Gerek bizim ilçe müdürlerimiz gerekse de Belediye Başkanımız ve ekibi olmak üzere çok güzel ve uyumlu bir çalışma yürütüyorlar. Bu uyum hem işlerine hâkimiyetten hem de insanların birbirine olan güveninden kaynaklanıyor. Bizim işimiz ve gücümüz inşallah memleketimize, vatandaşımıza, devletimize her zaman hizmet etmek. Biz bu anlamda bunun için buradayız. El birliğiyle bu işin hakkından en güzel şekilde geleceğimize inanıyoruz. Bu vesileyle 19 Ekim Muhtarlar Gününüz kutlu olsun. Allah, hepinize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” sözlerini kaydetti.

BAŞKANIMIZ, HER YIL BİZLERİ HATIRLAYARAK, BİZLERİ ONORE EDİYOR

KALKINMA YOLU İLE BÜTÜN AVRUPA’YA ULAŞACAĞIZ KALKINMA YOLU İLE BÜTÜN AVRUPA’YA ULAŞACAĞIZ

Bu özel günlerde hatırlanmanın kendilerini memnun ettiğini kaydeden Eydibaba Mahalle Muhtarı Halil Kargın şöyle konuştu:

“Bugün, Şehitkamil Belediye Başkanımızın ve Kaymakam Bey’in düzenlediği toplantıya katıldık. Her yıl Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu bizleri hatırlayarak, bizleri onore ediyor, hiçbir günümüzü unutmuyor. Başkanımız, her zaman vatandaşının yanında. Biz muhtarlar olarak Başkanımızdan memnunuz. Başkanımızın da biz muhtarlardan çok memnun olduğunu biliyoruz. Bu özel gün vesilesiyle de Başkanımızın hediyelerini aldık. Başkanımızın bize bu güzel yaklaşımı için ona sonsuz teşekkür ediyoruz. Ayrıca, Şehitkamil Belediyemizin çalışanlarına da her zaman yanımızda oldukları için onlara da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Muhtarlar, temsil ettikleri vatandaşların taleplerini ve sorunlarını anlattılar. Başkan Fadıloğlu ile Kaymakam Yamlı, taleplerin karşılanması ve sorunların çözümü adına çalışacaklarını vurguladılar. Program sonunda Başkan Fadıloğlu ve Kaymakam Yamlı, günün anısına muhtarlara plaket takdiminde bulundu. Daha sonra Dülük Göl Kafe Restoranda öğlen yemeği yenildi.