Gaziantep, geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Gaziantep FK eski Yöneticisi ve GTO Meclis Üyesi Mesut Akın’ın oğlu 14 yaşındaki Hüseyin Akın ve Kerim Gündoğan’ın hayatını kaybettiği ATV kazası ile sarsılmıştı.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

15 Temmuz Mahallesi’nde 11 Ekim 2023 günü akşam saatlerinde yaşanan olayda, 14 yaşındaki Hüseyin Akın ve Kerim Gündoğan, ATV ile hareket halinde iken yola çıkan V.K. yönetimindeki aracın çarpması sonucu ağır şekilde yaralandı. Olayın ardından sağlık ekipleri tarafından Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırılan 2 çocuk, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Alkollü olduğu idda sürülen sürücü V.K. ise tutuklanmıştı.

“ACILI BABA İSYAN ETTİ”

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan acılı baba Akın, yaptığı paylaşımda “Alkol alarak trafiğe çıkan ve oğlum Hüseyin ile arkadaşı Kerem'in ölümüne sebep olan Doktor Volkan yaptığı ya da yapmaya çalıştığı bin bir türlü entrikalar gölgesinde perşembe günü ikinci kez hâkim karşısına çıkacak. Kendisine yakın çevrelerden edindiğim bilgilere göre" iki çocuğumuzun ölümüne sebep olmasına rağmen haksızlığa uğradığını ve tutuklu olmasının yanlış olduğunu söylüyormuş. 3 çocuğu ve eşininde psikolojisi bozulmuş”

Bizim çocuklarımız CAN değil miydi?

Bizim çocuklarımız toprak altındayken ve bizler bayramı çocuklarının mezarı başında geçirirken Doktor Volkan'ın kendi çocukları ve eşinin psikolojisinden bahsetmesi vicdansızlık değil mi? Sen nasıl bir vicdan yoksunusun.?

GAİB KOORDİNATÖR BAŞKANI FİKRET KİLECİ’DEN 19 MAYIS MESAJI GAİB KOORDİNATÖR BAŞKANI FİKRET KİLECİ’DEN 19 MAYIS MESAJI

KABUL EDİLEMEZ

Akın, “Tüm Türkiye'nin TV ve benzeri yayın organlarında da izlediği canımızı yakan bizleri de çocuklarımızla birlikte hayattan alan bu kaza ile ilgili Doktor Volkan'ın kendini kurtarma çabası içerisinde olması da ayrıca kabul edilemez.”

“YÜCE TÜRK ADALETİNE GÜVENİM TAM”

Bilir kişi raporuna Asli kusurlu olmadığı yönünde itiraz da da bulundu. İlk duruşmada da kaza sonrası yapılan tahlillerde kanında çıkan ETİL ALKOL ile alakalı olarak yaptığı komik savunma ve yalan beyanlarıyla mahkemeyi yanıltma çabası içerisinde olması perşembe günü yapılacak ikinci duruşmada da devam edeceğini düşünüyorum. Benim Yüce Türk Adaletine güvenim tam. Hak ettiği cezayı alacağına inancımda tam.” Gözler, 18 Nisan Perşembe günü 10.Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek ikinci duruşmada.