Okulöncesi, 1. sınıf, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerinin eğitimine destek amacıyla Gaziantep Valiliği koordinesinde Şahinbey Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey Belediyesi arasında eğitime destek projesi imzalandı. 

Valilik Fuaye Salonunda düzenlenen Protokole; Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şahinbey Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

Okullarda yeniden ders başı! Okullarda yeniden ders başı!

Gaziantep Valisi Kemal Çeber konuşmasında; “Bu hafta itibariyle 680 bin civarında öğrencimiz, 1341 adet okulumuzda eğitim öğretime başladı. Biz de son iki üç gündür okullarımıza sık sık ziyaretlerde bulunuyoruz. Öğrencilerin öğretmenlerini, öğretmenlerin öğrencilerini ne kadar özlediğini, okulların ne kadar canlı binalara dönüştüğünü, velilerin okul önlerindeki heyecanını gözlemliyoruz. Bu vesile ile bu sene özellikle okullarımızın etrafındaki iş yerlerini ve esnaf arkadaşlarımızı çok sık ziyaret ediyoruz. Okul ve öğrenci güvenliği noktasında bu sene daha hassas olacağız. Tüm esnaflarımız farklı kurumlardan gelen denetim elemanları ile sık sık karşılaşacaklar ve inşallah bu dönemi sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde geçireceğiz. Faaliyetler içerisinde beni en çok mutlu eden kurumlarımızın, belediyelerimizin ve hayırseverlerimizin eğitim öğretim alanındaki hassasiyetleri. Bu anlamda Şahinbey Belediyemiz ve başkanımız gerçekten çok özel bir hassasiyet gösteriyor. Bugün de Mehmet Tahmazoğlu başkanımızın çok özel bir faaliyeti için bir aradayız. Çok bir şey söylemeye de gerek yok. Malzeme ortada. Verilenlerin hem ekonomik değeri hem içerik değeri çok yüksek. Okullara gittiğimizde hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin bunlardan ne kadar istifade ettiklerini görüyoruz. Hayırlı olsun.” sözlerini kaydetti.

Şahinbey Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı; “Belediyenin imkanlarını eğitime kanalize ettiği için belediye başkanımıza ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu konuşmasında; “Bugün okulların başladığı bu haftada eğitim alanında öğrencilerimize önemli bir destek sağlamış olacağız. Şahinbey’ de 300 bine yakın öğrencimiz var. Yıllardan beri öğrencilerimize eğitim materyalleri, kaynak kitap, deneme sınavları ve soru bankaları noktasında destek veriyoruz. Bu yıl 223 bin adet kitap dağıtımını gerçekleştireceğiz. Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine bu yıl 130 bin boyama kitabı ve materyallerin olduğu setleri ve toplamda 606 bin seti dağıtmış olacağız. Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe konuşmasında; “Okulların açıldığı bu haftada Şahinbey Belediyesi’ nin okulöncesi, 1. sınıf, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine ve velilerine güzel bir hizmeti olacak. Teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

Protokol, atılan imzalar ve çekilen fotoğrafların ardından son buldu.