LGS sınavında 500 tam puan alan öğrencilerin yanı sıra Gaziantep Kampüsü Türkiye Geneli yüzdelik dilim ortalama ile 4,96 olarak üstün başarıya imza attılar. 5 yıldır Gaziantep Okulun başarısı ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi,

“Nesibe Aydın Okulları olarak başarı çıtamızı her yıl daha da yükseğe çıkarıyoruz. YKS sınavında Türkiye 36. Sı 157. Ve 356. Gibi derecelere sahip olan öğrencilerimizi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine yerleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Sınava giren 46 öğrencimizde %91 yerleştirme oranına sahip olup, 13 Tıp Fakültesi, Bilkent, Koç, Sabancı, ODTÜ, İTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi köklü okullara öğrencilerimizi yerleştirmenin ve hedeflerine ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

NESİBE AYDIN GAZİANTEP OKULUNUN FARKI

Nesibe Aydın Okullarının en büyük farkı, öğrencilerinin özel kurslara gitmeden, özel ders almadan, sadece okuldan aldıkları eğitimle, akademik başarıyı gerçekleştirmenin yanı sıra, her öğrencisine sanat, spor ve bilimle yoğrulma imkânı da vermesidir. Okullarımızdan mezun olacak bireylerin “dünya vatandaşı” olması için gerekli bilgi ve beceriler ile donatılmasına önem veriyoruz. Bunun için de dünyada geçerli olan birçok uluslararası program ve uygulamayı okulumuzda takip ediyoruz. Örneğin,

Anaokulu ve İlkokulda Türkiye’de yalnızca 58 okulun sahip olduğu IB PYP (Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı) akreditasyon müfredatı uygulanır. Eğitim öğretim faaliyetleri anasınıfı 4 yaştan 12.sınıfa kadar bütünlük içerisinde yürütülür.

GÜÇLÜ ÖĞRETMEN KADROSU

Öğretmen kadromuz alanlarında kendilerini kanıtlamış, Gaziantep’teki en donanımlı ve güçlü öğretmenleridir. Ana sınıfı 4 ve 5 yaş gruplarımızın her birinde, 2 öğretmen görev yapmaktadır. Öğretmenlerimizden biri uzman okul öncesi öğretmeni, diğeri okul öncesi öğretmenliğinde deneyimli İngilizce öğretmenidir. Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi, drama, dans, satranç gibi etkinlikler ise, alanında uzmanlaşmış olan branş öğretmenleri tarafından verilir.

Mesleki Gelişim Birimimiz, öğretmenlerimizin alanlarındaki gelişimlerini sürekli takip ederek, ara tatil ve seminer dönemlerinde hizmet içi eğitimler planlar ve alanlarıyla ilgili yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılmalarını sağlar. Öğretmenlerimiz, eğitimdeki güncel yaklaşımları takip eder, bilgi ve iletişim teknolojilerini etkin kullanırlar.

DÜNYA VATANDAŞI YETİŞTİRİYORUZ!

Okulumuz İngilizce derslerinde yetkili olarak CAIE’nin (Cambridge Uluslararası Eğitim Değerlendirme Merkezi) programlarını kullanır ve Cambridge sınavlarını uygular (İlkokul 1.sınıftan lise 12.sınıfa kadar) İngilizce dışında öğrencilerimize ilkokul 2.sınıftan itibaren Almanca’yı ikinci yabancı dil olarak vermekteyiz. Tüm yabancı dillerde, eğitim sistemimize dahil ettiğimiz Avrupa Yabancı Dil Yeterlilik Çerçevesine göre öğrencilerimize ve velilerimize hangi sınıfın sonunda hangi seviyede dil hakimiyeti elde edeceklerini şeffaf bir şekilde belirtiyoruz.”