03-04 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Dülük Tabiat Parkı’nda ‘Doğa Yürüyüşü’ etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe; Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Doğa Koleji Genel Müdürü Yusuf Yapıcı, Şehitkamil Belediyesi Spor Bölümü Antrenörleri, öğrenciler, öğretmenler, idareciler, vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde ay-yıldızlı coşkuyla gerçekleştirilen yürüyüş, 3 kilometrelik bir rotada gerçekleştirildi. Sağlıklı adımların ardından eğitmenler eşliğinde egzersizler yapıldı. Etkinlikler sonrasında uzman diyetisyenler, katılımcı öğrencileri; sağlıklı beslenme, kalp sağlığı ve obezitenin neden olduğu metabolik hastalıklar konularında bilgilendirdi. Katılımcılara sağlıklı besinler ikram edilirken, günün anısına hediye takdim edildi.

ŞAHİNBEY AMPUTE’DEN NET SKOR 4-0 ŞAHİNBEY AMPUTE’DEN NET SKOR 4-0

ADIM AT, OBEZİTEYİ GERİDE BIRAK

Doğa yürüyüşü sonrasında değerlendirmelerde bulunan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, öğrencilerin sağlıklı yaşamın önemini keşfetme imkanı bulduklarını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Tepe, açıklamasında şu sözleri kaydetti:

“Dünya Yürüyüş Günü kapsamında düzenlenen bu özel etkinlik, öğrencilerimize doğayla buluşma fırsatı sundu. Katılımcılar, attıkları her adımda, sağlıklı yaşamın önemini keşfetme fırsatı buldular. Temiz hava ve yeşil çevre ile buluşmak, hepimize çok iyi geldi. ‘Sağlığa Adım At, Obeziteyi Geride Bırak’ mottosuyla düzenlenen organizasyonda uzman diyetisyenlerimiz ve spor bilimcilerimiz tarafından çok kıymetli bilgiler paylaşıldı. İkramları, hediyeleriyle kusursuz bir organizasyona daha imza atan Şehitkamil Belediyemize, Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu ve değerli çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize, vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”