Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan ve Gaziantep'in ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gelişiminde önemli roller üstlenen Gaziantep Kolej Vakfı kuruluşunun 60.yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Divan otel'de düzenlenen ve gecede ünlü Mega Band Orkestra Grubunun sahne aldığı 60.yıl balosunda bir araya gelen Gaziantep Kolej Vakfı ailesi GKV Özel Okullarının kuruluşunun 60.yılını kutladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının kuruluşunda önemli roller üstlenen ve babası Cemil Alevli’nin vefatının ardından Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Nüket Ersoy’un yaşamının konu alındığı belgesel büyük beğeni toplarken geceye katılan ve uzun yıllardır Gaziantep Kolej Vakfı’na hizmet eden idareci ve öğretmenlerin yanı sıra geceye destek veren sponsorlara da günün anısına birer teşekkür plaketi verildi. Rahatsızlığı nedeniyle baloya katılamayan GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy’un gönderdiği mesaj okunurken salonda bulunan konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Ersoy mesajında “Sevgili GKV’liler, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının kuruluşunun 60. yılına girmenin heyecan ve onurunu birlikte yaşamaktayız. Gaziantep Kolej Vakfı 60 yıllık köklü geçmişiyle gelecek nesilleri yetiştirmenin, geleceğe yön vermenin sorumluluğunu tarihi boyunca ilklere imza atarak sürdürmüştür ve sürdürmeye devam edecektir. Kamu yararına çalışan, Kâr amacı gütmeden, eğitimden artırdığını yine eğitime katarak büyüyen kurumumuz; öğrencilerine değer ve sorumluluk veren anlayışıyla, fark yaratma isteği ve köklerinden aldığı güçle eğitimin, çağdaşlığın öncüsü olmuştur. 1963 yılından bu yana ülkemizin gereksinim duyduğu,  Atatürk ilke ve prensiplerine bağlı, çağdaş, demokratik ve laik cumhuriyet değerlerine içten bağlı, iyi eğitilmiş ve nitelikli insan gücü yetiştirme hedefini gerçekleştirmek için yoğun çaba göstermiş, bugün 12.000 m2 alanda tam donanımlı modern eğitim kampüsüne sahiptir. Vizyoner eğitim kadrosu, yönetici ve çalışanlarıyla ulusal düzeyde tanınan bir eğitim kurumu haline gelen okullarımız IB PYP Anaokulu, IB PYP İlkokul, IB MYP Ortaokul, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP) uygulayan Cemil Alevli Koleji ile 60. Yılını kutlamanın haklı gururunu yaşamaktadır. Binlerce mezun veren ve ülkemize sayısız değerli ve başarılı genç yetiştiren okullarımız sürekli gelişime açık yönetim anlayışı ve uygulamalarıyla çağdaş Türkiye’nin yükselen değeri olmaya devam edecektir” dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı Büyük Bir Ailedir

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının binlerce gencin yetişmesine ve ülke kalkınmasına büyük hizmetler gerçekleştirdiğini de sözlerine ekleyen GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy mesajına “60 yılda okullarımızdan binlerce çağdaş ve aydın genç mezun ederek kentimizde eğitime yön veren ve model alınan lider bir okul haline gelmek için çok yoğun çaba sarf ettik, büyük mücadeleler verdik. Engellerle karşılaştık, çok ciddi sarsıntılar geçirdik. Ancak ilkeli duruşumuzu ve kararlılığımızı asla değiştirmeyerek her kesimin desteğini aldık. Ayırım yapmadık, taraf tutmadık, bilimin rehberliğinden sapmadık. Hep kendimizle yarışarak daha iyiye ulaşmanın arayışı içinde olduk. Davamıza gönül veren yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve GKV dostlarıyla el ele vererek başarmanın mutluluğunu yaşadık. Bunlar bizim değişmez değerlerimizdir. GKV ruhunu özümsemiş büyük bir aile olmanın ve kentimizin en saygın sivil toplum örgütleri arasında ilk sıralarda bulunmanın avantajını en iyi şekilde değerlendirerek hepimizin ortak eseri olan bu yüce kurumun nice atmış yıllara ulaşması en büyük arzumuzdur. Emeği geçen, bizimle kader birliği ve yol arkadaşlığı yapan, GKV’nin daha iyiye gitmesi için çaba gösteren herkese sonsuz teşekkür ederim. Daha çağdaş, daha aydınlık, daha mutlu bir Türkiye için yılmadan, yorulmadan” şeklinde devam etti.

GKV'den Çalışanlarına Teşekkür Plaketi 

Mesajların okunmasının ardından uzun yıllardır Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının çeşitli kademelerinde görev alan öğretmen, idareci ve çalışanlardan Herdamay Özbay, Zerrin Sağıroğlu, Ülkü Ulutaş, Selma Çiloğlu, Duran Çiloğlu, Gülsen Yakar, Nermin Evran, Sayın Gülistan Salıcı, Canan Canbolat, Semra Rastgeldi, Fatma Besnili, Ayten Ayalp, Ayşegül Bayrak, Bengü Özdede, Serpil Katı, Ayla Atay, Ayten Ayalp, Ayşegül Bayrak, Bengü Özdede, Serpil Katı, Ayla Atay, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Fevzi Gürsel, GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba, GKV Özel Ortaokul Müdürü  Seçil Güldemet, GKV Özel İlkokulu Müdürü Ali Dirgen, GKV Özel Anaokulu Müdürü Selda Bozkurt, GKV Vakıf Genel Sekreteri Feray Karaca, GKV Basın Danışmanı Ali Babat, GKV Özel Okulları Mezunu ve GEO Global Eğitim Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Canan Severoğlu ile gecenin sponsorluğunu üstlenen Biriz Flexible’den Cevdet Köroğlu ve Kamil Köroğlu, Ceylan Group’tan Nazmi Kulakoğlu,  GEO Global Eğitim Organizasyon Canan Severoğlu ve Unıto Solak Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Nacaroğlu’na gecede katkılarından dolayı birer teşekkür plaketi verildi. 60. Yıl pastasının törenle kesilmesiyle birlikte gece bir birinden güzel parçaları seslendiren ünlü Mega Band Orkestra ’sının konserinin ardından son buldu.