Şehitkamil Belediye Spor Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep U14 Kategorisi Erkekler Ligi’ni namağlup şampiyon olarak tamamladı. Yeşil-siyahlı dev adamlar, Ocak ayı içerisinde düzenlenecek Bölge Şampiyonası’nda Gaziantep’i temsil edecekler.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Gaziantep İl Temsilciliği ve Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile organize edilen yerel altyapı liglerinde, U14 erkekler kategorisinde A ve B takımıyla dörtlü finale kalma başarısı gösteren Şehitkamil Belediye Spor Kulübü, başarısını sezonu çifte kupayla tamamlayarak taçlandırdı. Yeşil-siyahlı kulübün B Takım’ı, şampiyonluk ipini göğüslerken, A Takım’ı ise 3.’lüğün belirleneceği müsabakanın sonunda soyunma odasına mutlu giden taraf oldu. Aynı jenerasyonla 3 yıl üst üste şampiyonluk yaşayan dev adamların bir sonraki hedefi ise TBF Bölge Şampiyonası’nda da şampiyonluk sevinci yaşayarak Anadolu Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmek.

Basketbol akademilerinden yetiştirdiği sporcuları Türk sporuna kazandıran Şehitkamil Belediyesi, 2023-2024 sezonunda Şehitkamil Belediye Spor Kulübü ile birlikte Şehitkamil Gelişim Spor Kulübü’nün kadrolarında yerlerini alan sporcuların başarılarıyla gururlanmaya devam ediyor. Her iki kulübün de yarışmacı olduğu takımlar, müsabık oldukları liglerde play off’a kalma başarısı gösterirken, basketbolcuların parke üzerine yansıttığı performans profesyonel kulüplerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

SPORTİF BAŞARI KADAR, SOSYAL KAZANIMLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

U14 Erkek Basketbol Takımı’nın elde ettiği başarı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, müsabık sporcularının elde ettiği sportif başarılar kadar, sosyal kazanımlarına da büyük önem verdiklerini belirtti. Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:

“U14 yaş grubunda yarışmacı ekiplerimiz birbirinden başarılı sonuçlarla il birinciliği müsabakalarını tamamladılar. Tüm sporcularımızı kutluyor, bundan sonra katılacakları organizasyonlarda başarılar diliyorum. Sporcularımızın elde ettiği sportif başarılar kadar, sosyal kazanımlarına da büyük önem veriyoruz. Bu noktada idari ve teknik kadrolarda görev yapan mesai arkadaşlarımızın büyük emekleri var. 2023- 2024 sezonunda 10-18 yaş aralığında tüm kategorilerde 3 farklı takımla yerimizi aldık. Ümit ediyorum ki bu geniş sporcu havuzundan millî sporcular yetiştirmeye ve Türk sporuna kazandırmaya devam ederiz. Bu güzel başarıya destek ve emek veren herkesi bir kez daha kutluyorum.”