Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar İzmir'in Selçuk ilçesine atanmasından dolayı Nizip Ticaret Odası’na (NTO) veda ziyaretinde bulundu. 

Nizip Kaymakamı Çağlar, NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve NTO meclis üyeleri tarafından karşılandı.

NTO’nun Nizip’in zor günlerinde birçok desteğini gördüklerini belirten Kaymakam Oğuz Alp Çağlar sözlerini şu şekilde sürdürdü; “ Siz değerli işadamlarımız ile birlikte geldiğimden bu güne kadar işbirliği içerisinde çalıştık. 22 yıllık meslek hayatımda Nizip’in ilişki ağı öğretici bir okul olarak ön plana çıkmıştır. Nizip’te mesleki tecrübelerimi geliştirme ve uygulama anlamında şahsıma çok katkısı olmuştur. Sizlerin bundan sonra dostluğunuza ve kardeşliğinize talibim. Bizlerin görev yerleri her zaman değişebilir ancak her daim telefonun ucundayız. Burada bulunan herkesle ekmek tuz hakkımız bulunmaktadır. Sizlere ve NTO’ya Nizip Kaymakamlığı’na vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ile Nizip'te ve Nizip Organize Sanayi Bölgesi’nde uyumlu çalışmalar yaptıklarını ifade eden NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt şunları ifade etti: “Nizipli iş adamları olarak fikirlerimize önem veren ve ortak akılla hareket eden bir kaymakamımız olmasından dolayı kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz. Nizip Organize Sanayi Bölgesi’nin şuan borçsuz bir şekilde olması kendisinin fikirlerimize değer vermesi hem de vizyonu sayesinde Nizip OSB Türkiye'nin sayılı OSB’leri arasında yerini almıştır. Nizip ile ilgili fikirlerimizde her zaman uygulanabilir olmasına bakmıştır, uygulanabilirliği olmadığı zaman sebebini ve neticesini de bizlere anlatmıştır. Dolayısıyla böyle bir anlayışlı bürokrat ile çalışmanın rahatlığını hep birlikte yaşadık. Nizip sizi gerçekten çok sevdi. Gideceğiniz yerlerde sizleri en üst seviyede görmek bizim en büyük arzumuzdur. Bizlerde bir dost kazandık Bundan sonraki görevinizde Nizip Ticaret Odası sanayicileri, tüccarları ve iş adamları adına başarı dolu bir hayat diler, yapmış olduğunuz veda ziyareti için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak ise “Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar’ın Nizip’te göreve başladığı günden itibaren kardeşliğini ve dostluğunu her zaman gönülden hissettik bu durum bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. İnşallah dostluğumuzun baki kalır. Bu memleketin gönlüne güzel bir kaymakam imajı verdiniz. Bundan sonraki döneminize başarılar diliyor, daha güzel yerlerde karşılaşmayı temenni ediyoruz.” dedi. 

NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Doktoroğlu ve Mahmut Polat ise “Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar’a Nizip'e çözüm odaklı vermiş olduğu destek ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederek  yeni görev yerinde başarılar diledi.

Ziyaretin sonunda NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ve NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak tarafından Kaymakam Oğuz Alp Çağlar’a Nizip'e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.

Gerçekleşen ziyarete NTO Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu Üyeleri de katıldı.