AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Milletvekili Mesut Bozatlı, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak ve beraberindeki heyet GİBTÜ’yü ziyaret etti. Ziyarette üniversitenin mevcut durumu ve hedefleri konusunda çerçeveli bilgi alış verişini içeren toplantı yapıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül ve Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin alt yapı imkanlarının geliştirilmesi ve var olan eksikliklerinin giderilerek, Gaziantep ve bölge başta olmak üzere, Türkiye’ye uluslararası boyutta sağlayacağı katkılarla ilgili her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler.

Gül ve Çeber, adında İslam kelimesi bulunan ülkemizin tek devlet üniversitesi olan GİBTÜ’nün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olmasının ötesinde farklı bir misyon ve vizyonla hareket etmesinin önemini vurgulayarak, GİBTÜ’yü önemsediklerini ifade ettiler.

"GİBTÜ’den nitelikli projeler bekliyoruz"

Rektör Demir’den üniversitenin fiziki alt yapısı ve eğitim öğretim İMKANLARI hakkında bilgi alan Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, GİBTÜ de nicelikten ziyade nitelikli araştırmalar ve eğitim -öğretim planlanmasının önemine değinerek, üniversiteden araştırma geliştirme, eğitim öğretim ve topluma katkı alanlarında nitelikli projeler beklediklerini belirtti.

"Uluslararası hedeflerimiz var"

GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir de, GİBTÜ’nün ulusal ve uluslararası hedefleri olduğunu belirterek, her alanda Ortadoğu ülkelerinde bulunan ve dünya ranking sıralamalarında üst sıralarda yer alan üniversitelerle ikili iş birliği protokolleri oluşturarak üstlenmiş oldukları misyona uygun olarak ortak araştırma ve çalışma yapacaklarını vurguladı. Bu çerçevede GİBTÜ’yü hem İslami İlimler alanında hem de tıp ve mühendislik alanında uluslararası bir üniversiteye dönüştürme hedeflerinden söz etti.

"Her türlü desteğe hazırız"

Üniversitenin üstenmiş olduğu misyonun farkında olarak belirlemiş olduğu hedeflerden ve bu konudaki girişimlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Gül, başta rektör olmak üzere üst yönetimi tebrik ederek, başarı dileğinde bulunda ve ihtiyaç duydukları her konuda Vekillerimiz, valiliğimiz, belediyelerimiz ve şehir olarak üniversiteye her türlü desteği vermeye hazırız olduklarını belirtti.

Vali Çeber ise GİBTÜ’nün taşıdığı misyonun önemini vurguladı. Ayrıca rektör ile çok sık bir araya gelerek, üniversitenin hedefleri ÇERÇEVESİNDE sunacağı projelere ve üniversitenin her alanda şehirle olan entegrasyon ve işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda her türlü desteği vereceklerini belirtti.