Hızlı büyüyen Gaziantep’in her anlamda Mimarlar Odası’nın fikirlerine ve
projelerine ihtiyacının olduğunu söyleyen Büyükuncu, Odayı yeniden söz söyleyen, proje üreten aktif bir yapıya kavuşturacaklarının sözünü verdi.
Mustafa Büyükuncu, çalışma arkadaşlarıyla birlikte, şehir ve meslek yararına tüm projelerinin hazır olduğunu, göreve başladıkları günden itibaren Mimarlar Odası’nı kentin en dinamik, aktif Odası haline getirmek için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Büyükuncu, 1 yıl önce yaşadığımız depremlerin, mesleğin sorumluluklarını daha da artırdığını ifade ederek, mimarların bu şehrin gelişimine katkı sağlamak için her zaman söz söyleme haklarının bulunduğuna dikkat çekti. 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin Gaziantep ve çevresindeki 10 il için daha büyük bir sorumluluk getirdiğini ancak Mimarların bu süreçte kendini ifade edecek bir ortamı bulamadığını belirten Mustafa Büyükuncu, “Oda olarak Gaziantep’i ilgilendiren her konuda fikirlerimizi beyan edeceğiz. Şehrimizin sağlıklı yapılaşması, mimari açıdan daha da güçlenmesi için
çalışacağız” dedi. Kentsel ve yerinde dönüşümün aciliyetinin farkında olduklarını dile getiren.Büyükuncu, “Elimizi taşın altına koymaya hazırız. Mimarlar olarak Gaziantep’in yeniden yapılanmasında aktif rol üstlenmek istiyoruz” diye konuştu.
Büyükuncu “Meslektaşlarım bana bu yetkiyi verdikleri takdirde, yıllardır ihmal edilen, sadece seçim dönemlerinde hatırlanan üyemizin, Odamıza olan aidiyet duygusunu yeniden kazandırmak istiyoruz.
Her ay düzenlenecek olan üyelerimizle birlikte planladığımız Mimarlık Meclislerine aktif katılımı sağlamakla beraber, yurt içi, yurt dışı teknik ve kültürel gezi programları düzenlemek önceliklerimiz
arasındadır. Mesleki dayanışma ve bir araya gelebilme ortamlarını oluşturmak için yoğun bir çaba içerisinde olacağız. Görev dönemimizde üyelerimizle aktif şekilde kullanacağımız Platform hesabımızdan üyelerimizin tüm sorunlarına çözüm üretmeye gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.
“Tüm meslektaşlarımın iradesine sonsuz saygı duyuyorum” ifadesini kullanan Büyükuncu, “3-4 Şubat 2024 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nda yapılacak olan seçimin kentimize,üyelerimize ve tüm şehir sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” mesajını paylaştı.