İmza törenine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı G. Hülya Akkaya, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü ile kadın girişimciler katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin törende yaptığı konuşmada, “TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler tarafından Belediyemizden talep edilen ormanlık alanın isim tahsisi “Dünya Kadınlar Günü” haftası münasebetiyle bugün yapılmış ve protokolü imzalanmıştır. Kadınlarımız tarafından oluşturulacak bu ormanın kentimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Şahin, Gaziantep’in gelişmesi ve kalkınması için kadınların daha aktif bir rol almaları gerektiğini, kadınlara yönelik gerçekleştirilecek projelere destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu anlamda kadın platformları ile sürekli istişare içerisinde oluyoruz. Yaptığımız görüşmelerde kadınlarımızın kentimizin her türlü çalışma alanında ne kadar bilinçli ve donanımlı olduğunu gözlemledik. Onların bu bilgi birikimlerinden yararlanarak kentimize en güzel hizmeti vermenin gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

TOBB Güneydoğu ve Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı G. Hülya Akkaya da, kadınların üretim, sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta var olan etkinliklerinin daha da artırılması gerektiğini belirterek bu anlamda kadınlara destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e tüm kadınlar adına teşekkür etti.

Akkaya, “Orman İsim Tahsisinin her yıl 8 Mart'ta kutlanan, insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olan Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yapılması bizim için çok anlamlı” ifadelerini kullandı.