Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Azerbaycan Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, önemli kurum ve firmaların destekleriyle, Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST 2023’te Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) standına ziyaretçilerin ilgisi yoğun oldu.

Teknoloji meraklılarının ilgisinin yanı sıra, özel ve kamu kurumlarının temsilcileri tarafından da ziyaret edilen GAÜN standını ziyaretçileri, GAÜN TEKNOFEST Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hakan Tutumlu ve GAÜN TEKNOFEST takım üyeleri projeler hakkında bilgilendirdi. 

GAÜN öğrencilerini standa gelerek yalnız bırakmayan Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TEKNOFEST’e öğrencilerin elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Prof. Dr. Özaydın, “Ziyaretçiler, öğrencilerimizin yerli ve milli teknoloji hamlelerini görmek için festival alanına akın edenlerin ilgi odağı oldu. Bu durum bizi ziyadesiyle mutlu etti. TEKNOFEST’i sadece bir yarışma olarak görmüyoruz aynı zamanda teknolojik gelişmelere kuluçka vazifesi gören bir eğitim platformudur. Katılımcılar yarışma sürecinde, arkadaşlarından, hocalarından ve rakiplerinden yeni bilgi ve teknolojiler öğreniyorlar” ifadelerini kullandı.

Standa; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, GAÜN TEKNOFEST Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hakan Tutumlu ile GAÜN TEKNOFEST takım üyeleri yer aldı.