Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi havaalanında, Büyük Birlik Partisi Milletvekili adayı Orhan Kızılaslan, Gaziantep Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Erkan Üğüdür, Gaziantep il-ilçe milletvekili adayları ve parti üyeleri karşıladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Gaziantep Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Açılış töreninde BBP Gaziantep İl Başkanı Ertan Üğüdür, BBP Gaziantep birinci sıra milletvekili adayı Orhan Kızılaslan ve diğer partililer ile mehteran takımı tarafından karşılanan Mustafa Destici, mehteran takımıyla marş söyleyerek partili kadınlara çiçek takdim etti.

'14 Mayıs seçimleri Türkiye tarihinin en kritik seçimi'

Açılış töreni öncesi kürsüye çıkarak açıklamalarda bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye tarihinin en kritik seçimi olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk turda yeniden seçeceklerini söyledi.

“Gaziantep’te yeni teşkilatımız, yerli ve milli adaylarımızla bir numara olacağız”

Konuşmasında Gaziantep teşkilatı ve milletvekili adayları ile ilgili de açıklama yapan BBP lideri Mustafa Destici, “Gaziantep’te çiçeği burnunda bir il başkanımız var. Kısa süre içerisinde yeni teşkilatımız büyük mesafeler aldı. Allah’ın izniyle gerisini de alacaklar. Milletvekili aday listemize baktığımızda da Gaziantep’te Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Kızılaslan birinci sıradan milletvekili adayımız. Orhan Kızılaslan bey diğer adaylarımız hem deneyimli hem tecrübeli hem de yerli ve milli oluşlarıyla Büyük Birlik Partisi’nin milletvekili aday listesinin Gaziantep’te bir numara olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu listemizin seçimde de bir numara olmalarını arzu ettiğimi de belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“14 Mayıs’ta vatandaşlarımızdan desteklerini istiyoruz”

Büyük Birlik Partisi Gaziantep birinci sıra milletvekili adayı Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Kızılaslan, “Büyük Birlik Partisi kurulduğu 1993 yılından beri ilk defa barajsız bir seçime giriyor. Onun için vatandaşlarımızdan desteklerini istiyoruz. Şimdiden destek veren ve verecek olan herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 “Yeni bir oluşum ve yeni değerlerle yola çıktık”

BBP Gaziantep İl Başkanı Ertan Üğüdür ise, “Büyük Birlik Partisi olarak Gaziantep’te yeni bir oluşum ve yeni değerlerle arkadaşlarımızla birlikte vatandaşlarımıza hizmet etmek adına yola açtık. Allah’ın izniyle seçimde sonra da bu yolculuğumuz devam edecek. İnşallah biz de varız” diye konuştu.