OSB’de esnek çalışma dönemi

OSB’de esnek çalışma dönemi

 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde esnek çalışma dönemine geçildi. Gaziantep OSB, binin üzerindeki sanayi tesisi ve 150 bin kadar çalışanı ile Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olma özelliğini taşıyor.

 

SAĞLIK MALZEMELERİ ÜRETENLER KAPSAM DIŞI

 

Koronavirüs salgını sanayi ve ticaret faaliyetlerini de olumsuz etkiliyor. Virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla bazı sektörlerdeki iş yerlerinin kapısına kilit vurulurken, sanayi tesislerinde de esnek çalışma dönemi başladı. Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgesi olan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu, tüm sanayicilere yaptığı duyuru ile esnek çalışma sisteminin uygulanmasını istedi. Ancak, sağlık malzemeleri üreten sanayi tesisleri kapsam dışı bırakıldı.

 

ASGARİ PERSONELLE DÖNÜŞÜMLÜ ÇALIŞMA

 

Organize Sanayi Bölgesi tarafından sanayicilere gönderilen yazıda, “Gaziantep Valiliğinin 28.03.2020 tarihli Koronavirüs tedbirleri konulu yazısı ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyesi olarak, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele etkinliğini artırmak virüsün yayılmasını önlemek, toplum sağlığını korumak için işletmelerinizde, (sağlık malzemeleri üretiminde bulunanlar hariç) esnek çalışma modeline geçiş sağlanarak ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personel ile dönüşümlü olarak çalışma programlanması duyurulmuştur. Konunun hassasiyetine istinaden siz sanayicilerimizden gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususu rica olunur” denildi.

 

ŞİMŞEK: ÖNCELİĞİMİZ İNSAN SAĞLIĞIDIR

 

OSB Başkanı Cengiz Şimşek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Koronavirüs salgını ile mücadeleye herkesin katkı sunmasının önemli olduğunu söyledi. Şimşek, “Önceliğimiz insanlarımızın sağlığı. Hükümetimiz bu konuda çok önemli tedbirler alıyor. Millet olarak topyekun bir mücadelenin içerisindeyiz. Mücadelenin başarıya ulaşması için hepimizin başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarının aldığı kararlara tam olarak uyması gerekiyor” diye konuştu.

Haber Merkezi
30.03.2020

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER