Adil Kullanım Kotası’na 1 Mayıs’tan Sonra Düzenleme Geliyor!

BTK, AKK’ya yönelik düzeltmeleri internet sağlayıcılarına iletti. 1 Mayıs’tan itibaren tüm internet kullanıcılarını bir nebze de olsa mutlu edecek gelişmelerden bahsettik.

Adil Kullanım Kotası’na 1 Mayıs’tan Sonra Düzenleme Geliyor!

Sanırım hepimizin Adil Kullanım Kotası hakkındaki düşünceleri ‘tamamen kaldırılsın’ noktasında birleşiyor. 

Yıllardır yapılan eleştiriler ve sürdürülen çalışmalar artık meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz aylarda BTK Başkanı ve Ulaştırma Bakanı, AKK’nin Mayıs 2017’de düzeltileceğini, Aralık 2018’de de tamamen kaldırılacağını açıklamışlardı.

Söz konusu düzenlemeyi internet servis sağlayıcılarına ileten BTK, 1 Mayıs’tan itibaren her gece 02.00 - 08.00 saatleri arasında yapılan indirmelerin AKK’ye dahil edilmeyeceğini iletti. Yani bu iki saat dilimi arasında kullanıcılar, AKK korkusu yaşamadan gönül rahatlığıyla download yapabilecekler.

Bir diğer düzenleme ise paket indirme üst sınırlarına göre AKK’nin aşılması halinde düşürülecek minimum hızlar. Bildiğiniz gibi önceden paket ne olursa olsun hız 3 Mbps’ye düşürülüyordu. Şimdi ise indirme üst sınırına göre düşürülecek minimum hızların da yükselmesi. Bununla ilgili gerekli düzenlemeye aşağıdaki görsel üzerinden ulaşabilirsiniz.

VTeknoloji
13.04.2017

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

BENZER HABERLER